Przed wejściem na kort trzeba zadbać o buty z miękką podeszwą, tzw. buty do sportów halowych, które nie zostawiają śladu (najlepiej oznaczone napisem non-marking). Przy wyborze stroju należy pamiętać o wygodzie i oddychającej tkaninie. Następnie trzeba zadbać o odpowiednią rakietę. W naszym klubie można ją wypożyczyć. Osoby zainteresowane zakupem rakiety i akcesoriów squashowych pragniemy poinformować, że prowadzimy sprzedaż rakiet, piłek i obuwia do squasha.

ZASADY GRY

W celu zapoznania się z szczegółowym opisem zasad zachęcamy do odwiedzenia strony Polskiej Federacji Squash

PUNKTACJA

Zwycięzca wymiany zdobywa 1 punkt i rozpoczyna serwem następną wymianę.

Każdy set rozgrywany jest do 11 punktów, z wyjątkiem sytuacji, gdy zostanie osiągnięty wynik 10:10. W takiej sytuacji set jest kontynuowany, aż jeden z zawodników osiągnie dwupunktową przewagę.

Mecz zazwyczaj jest rozgrywany w systemie Best of 5 (do trzech wygranych setów) lub Best of 3 (do dwóch wygranych setów).

SERW

Zawodnik, który wygra losowanie dokonane przez obrót rakiety, serwuje pierwszy.

Na początku każdego seta i po każdej zmianie serwującego, serwujący wybiera pole serwisowe. Utrzymując prawo do serwu zawodnik musi serwować zmieniając każdorazowo pole serwisowe.

Jeśli wymiana zakończy się wywołaniem Let, serwujący musi serwować ponownie z tego samego pola.

GRA

Jeśli serw został wykonany prawidłowo, gra jest kontynuowana tak długo, jak każde uderzenie jest prawidłowe lub do momentu, gdy jeden z zawodników zgłosi apelację bądź prośbę o Let, lub jeden z prowadzących wywoła błąd, lub gdy piłka uderzy w zawodnika, jego ubranie bądź rakietę zawodnika nieuderzającego.

Uderzenie jest prawidłowe, jeśli piłka (wszystkie 4 kryteria muszą być spełnione):

• zostanie uderzona przed tym, jak odbije się drugi raz na podłodze
  • bez dotknięcia zawodnika, jego ubrania czy rakiety, uderzy przednią ścianę bezpośrednio lub pośrednio od bocznej ściany, powyżej blachy, a poniżej górnej linii autowej, nie odbijając się uprzednio od podłogi